ďťż
Pyza na polskich dróşkach
kanarki.fora.pl - kanarek.fora pl
Kuropatwa (Perdix perdix)-artykuł Kanarka7
Trele trele witają kanarków wielbiciele
Kanarki BaJZeL moje młode z 2013 Roku wyklute 27 Kwietnia
Czy można rozpocząć lęgi kanarka 25 grudnia czyli na Wigilje
Czy kanarki mogą odbyć tylko jeden lęg w roku ?
Ile mogę dawać kanarkowi proszku z barwnikiem na piórka
Zdjęcia ptaków różnych-nie kanarków-konkurs, edycja pierwsza
Kupię parę kanarków amerykański śpiewak - american singer
Quiko Intensiv Rot i inne barwniki w diecie kanarków

Pyza na polskich dróşkach

Na tym wątku chciałabym przedstawić działające na terenie RP związki i kluby, zrzeszające hodowców tych pięknych ptaków.


To chyba te największe to:

- PFO - Polska Federacja Ornitologiczna

- PZHKiPE - Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych dnia Wto 15:27, 07 Lut 2012, w całości zmieniany 1 raz
U nas (zdawałoby się, w stolicy) nie ma oddziału PZHKiPE. Wszystkie "kanarkowe" sprawy- wydawanie obrączek z signum, zapisy na wystawy, prowadzone są przez PFO.

U nas (zdawałoby się, w stolicy) nie ma oddziału PZHKiPE. Wszystkie "kanarkowe" sprawy- wydawanie obrączek z signum, zapisy na wystawy, prowadzone są przez PFO.

A i owszem w Warszawie mamy również związek: Polski Związek Ornitologiczny, który zrzesza hodowców kanarków i nie tylko Co więcej jest to (z tego co wiem) jedyny taki Związek, który ma stałą siedzibę, a mieści się ona przy ul. Lipskiej 40/7. Co wtorek od godz. 17 organizowane są spotkania, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno członkostwem, jak i zwykłymi poradami lub wymianą ciekawych pomysłów i informacji
Związek ten istnieje juz wiele wiele lat (dokładnie nie wiem bo też jestem świeża), ale ostatnio rusza z gamą nowych pomysłów i planów Związkowych... Najlepiej przyjśc na spotkanie i wszystkich informacji zaczerpnąć osobiście. Zapraszam

P. S. oczywiście każdy członek dostaje własne signum, obraczki itp. A im więcej nowych członków, tym bedzie mozna organizować wiecej wystaw, konkursów itp.
Tu jest strona internetowa: http://www.pzornitologiczny.pl/ (ostatnio trwają prace nad przebudową i odnowieniem, dlatego mogą występować czasowe zakłócenia i problemy z dostępnością strony)


Bardzo mnie ucieszyłaś tą wiadomością . Na pewno pojadę na zebranie , w najbliższy wtorek lub w jeszcze następny ...
Czy PZO ma jakiś związek z PFO? (Tzn czy jest jej częścią?)

edit: Poprawiłam- wcześniej błędnie zamiast "PZO" wpisałam "PZH" , za co przepraszam... dnia Pon 16:20, 05 Mar 2012, w całości zmieniany 1 raz
Polska Federacja Ornitologiczna

Polska Federacja Ornitologiczna jest związkiem stowarzyszeń posiadających osobowość prawną, a zrzeszających hodowców kanarków, papug i ptaków egzotycznych. Jednym z zamierzeń utworzenia takiej organizacji była integracja hodowców z całej Polski. Lata dziewięćdziesiąte przyniosły zmiany polityczne i ustrojowe, co spowodowało, że hodowcy mogli swobodnie zakładać nowe zrzeszenia, kluby i stowarzyszenia. Powstała wtedy potrzeba utworzenia organizacji, która zebrałaby wokół siebie te organizacje i dała możliwości wymiany materiału hodowlanego, zorganizowania wspólnych wystaw i konkursów, szkoleń i sympozjów. Polska Federacja Ornitologiczna powstała w połowie lat dziewięćdziesiątych, a utworzyły ją trzy stowarzyszenia:

Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
Klub Hodowców Kanarków Kształtnych,
Związek Hodowców Kanarków „Egzota” w Sosnowcu.

Organizacje te przyjęły, co zostało wyrażone w pierwszym statucie (z roku 1997), że PFO jest spadkobierczynią i kontynuatorką działalności następujących stowarzyszeń:

Centralnego Związku Hodowców Kanarków (CZHK), powołanego w 1926 roku w Warszawie;
Centralnego Związku Hodowców Kanarków i Ochrony Ptactwa Pożytecznego, założonego 27 lipca 1930 roku w Poznaniu (powstałego z przekształcenia CZHK);
Reaktywowanego 25 września 1952 roku Centralnego Związku Hodowców Kanarków z siedzibą w Katowicach (nazwę tego stowarzyszenia zmieniano dwukrotnie: w 1957 roku poprawiono statut i nazwę na Polski Związek Hodowców Kanarków (PZHK) oraz w 1965 roku związek ponownie przepracował statut i przyjął nazwę – Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych (PZHKiPE).

Polski Związek Hodowców kanarków i Ptaków egzotycznych działa do dziś, a od 1968 roku jest członkiem C.O.M.(Confederation Ornithologique Mondiale). Z chwilą powstania PFO przynależność do C.O.M. stała się również jej udziałem, tak jak i innych przystępujących do niej organizacji. Należy przypomnieć, iż tylko jedna organizacja krajowa może należeć do C.O.M. (Światowej Federacji Ornitologicznej). Przynależność do C.O.M. pomaga nawiązywać kontakty z innymi organizacjami i hodowcami, daje możliwość uczestniczenia w konkursach i wystawach o randze międzynarodowej, czy korzystania z umiejętności ekspertów „COM-owskich”.
Wielokrotnie polscy hodowcy brali udział w konkursach o Mistrzostwo Świata. Uczestniczyli w wielu imprezach międzynarodowych jako wystawcy, obserwatorzy i sędziowie. Stale z C.O.M. i O.M.J. (odpowiednik „naszego” Kolegium Sędziowskiego) współpracuje przedstawiciel, którego rolą i zadaniem jest przekazywanie do PFO istotnych wiadomości z zagranicy, utrzymywanie stałego kontaktu z władzami C.O.M., oraz przekazywanie płynących z O.M.J. wytycznych dla sędziów.
Obecnie „w PFO” działa 9 sędziów międzynarodowych, a zapewne w niedalekiej przyszłości będzie ich więcej. Ma temu służyć praca Kolegium Sędziowskiego, działającego przy Radzie Federacji. Kolegium jest niezależnym organem PFO, którego zadaniem jest między innymi organizowanie szkoleń dla nowych i już działających ekspertów. Należą do niego eksperci z wszystkich zrzeszonych w PFO organizacji. To od ich wiedzy, pracy i zaangażowania zależy jakość oceny na konkursach i tym samym wyznaczanie kierunków w hodowli ptaków. Jest to rola bardzo ważna i odpowiedzialna.
Rada Federacji, organ nadrzędny pracuje w pięcioosobowym składzie, a jej zebrania odbywają się w siedzibie PFO zgodnie z przyjętym harmonogramem pracy.
W kolejnych latach do PFO dołączyły organizacje:

Klub Hodowców Wystawowych Papużek Falistych z Zielonej Góry (obecnie stowarzyszenie nie jest w strukturach PFO),
Łódzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Ozdobnych,
Podkarpackie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Ozdobnych,
Nowosądeckie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków „Amadyna”,
Polski Związek Ornitologiczny z Warszawy.
Stowarzyszenie Hodowców Kanarków „CANARIA” – Gliwice
Śląskie Stowarzyszenie Ornitologiczne „Ara” – Czerwionka-Leszczyny,
Andrychowskie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Ozdobnych „Egzotyka” – Andrychów.

Źródło : http://mojekanarki.pl/pfo/
Kanarek7, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Teraz wiem już wszystko to, co chciałam wiedzieć.
Nie ma za co. Po to tu jestem żeby pomagać


ďťż
Wszelkie Prawa ZastrzeĹźone! Pyza na polskich dróżkach Design by SZABLONY.maniak.pl.