ďťż
Pyza na polskich dróşkach
kanarki.fora.pl - kanarek.fora pl
Trele trele witają kanarków wielbiciele
Kanarki BaJZeL moje młode z 2013 Roku wyklute 27 Kwietnia
Czy można rozpocząć lęgi kanarka 25 grudnia czyli na Wigilje
Czy kanarki mogą odbyć tylko jeden lęg w roku ?
Ile mogę dawać kanarkowi proszku z barwnikiem na piórka
Zdjęcia ptaków różnych-nie kanarków-konkurs, edycja pierwsza
Kupię parę kanarków amerykański śpiewak - american singer
Quiko Intensiv Rot i inne barwniki w diecie kanarków
Rivanol-w jakim stężeniu? Odciski na nogach kanarka.

Pyza na polskich dróşkach

Przenoszę z działu "Drób ozdobny".


Kuropatwa
Kuropatwa (Perdix perdix) – gatunek dużego, osiadłego ptaka z rodziny kurowatych (Phasianidae). Zamieszkuje niemal całą Europę oraz Azję Środkową. W górach może osiągać 2500 m n.p.m. (w Tatrach do 1700 m n.p.m.). Wprowadzona przez człowieka do Ameryki Północnej. Populacja podlega znacznym wahaniom, liczebność ptaków zależy od ostrości zimy oraz pogody w czerwcu i lipcu, gdy wykluwają się pisklęta, które są bardzo wrażliwe na przemoknięcie i wychłodzenie.
W Polsce nieliczny ptak lęgowy, głównie na niżu; lokalnie bywa średnio liczny[3].
Cechy gatunku
Słabo zaznaczony dymorfizm płciowy. Głowa i kark oliwkowoszare, policzki rude. Wierzch ciała szarobrunatny ze słabo zaznaczonymi rdzawymi i czarnymi poprzecznymi pręgami. Na barkach i skrzydłach niewielkie podłużne białe plamy. Spód i boki ciała szare z delikatnym, falistym rysunkiem, na bokach pionowe, szerokie rdzawe pręgi. Na białym brzuchu rdzawa plama w kształcie podkowy (u samic mniej wyraźna, często niekompletna). Sterówki rdzawobrązowe, lecz środkowa para szarobrunatna. Lotki płowe z ciemnorudymi plamami. Za okiem naga, pokryta brodawkami skóra, szczególnie rzucająca się w oczy w okresie godowym.
Wymiary średnie
Długość ciała ok. 29–35 cm
Rozpiętość skrzydeł 52–57 cm
Masa ok. 350–450 g.
Biotop
Pola z zadrzewieniami lub zakrzewionymi miedzami.
Gniazdo
Na ziemi, dobrze ukryte między roślinami. Podczas wysiadywania w przypadku niebezpieczeństwa kuropatwa zrywa się dopiero w ostatniej chwili.
Jaja
Wyprowadza jeden lęg w roku. W kwietniu lub maju składa 10 do 20 (bardzo rzadko do 24) jaj. Zdarza się, że po stracie lęgu wyprowadzany jest drugi (najpóźniej w sierpniu).
Wysiadywanie
Jaja wysiadywane są przez okres 23–25 dni przez obydwoje rodziców.
Najdłużej żyjąca kuropatwa, której wiek oznaczył człowiek, miała 5 lat[4] (to jeden z krócej żyjących polskich ptaków).
Pożywienie
Pokarm roślinny, latem uzupełniany przez owady. Bezkręgowce stanowią podstawę diety piskląt.
Ochrona
Obecnie w Polsce na liście zwierząt łownych. Okres polowań na kuropatwę trwa od 11 września do 21 października, a w drodze odłowu – do 15 stycznia[5].

Źródło : http://pl.wikipedia.org/wiki/Kuropatwa
Niestety muszę przenieść Twój opis kuropatwy z drobiu ozdobnego do dzikich ptaków- drób ozdobny to są np ozdobne, a więc hodowane ze wzgl. na wygląd kury i kaczki, bażanty, pawie... No i domowe, udomowione przez człowieka formy dzikich gatunków.
Może chciałoby Ci się poszukać czegoś ciekawego nt kaczki- mandarynki? Próbuję namówić na parkę rodziców (mają dom pod W-wą) ale jest problem bo pies nie toleruje żadnych żywych stworzeń- poza innymi psami ... Swojego czasu ojczym chciał kupić kozę, bo jako jedyna dałaby sobie radę z Koką. dnia Czw 7:58, 03 Maj 2012, w całości zmieniany 1 raz


ďťż
Wszelkie Prawa ZastrzeĹźone! Pyza na polskich dróżkach Design by SZABLONY.maniak.pl.