Pyza na polskich dróżkach
co zrobić: wyrzuciłam jajka samiczki po 20 dniach i co dalej
Wygl±d brzucha samiczki przed zniesieniem jaja
prosze o rade , czy kanarek moze byc za stary dla samiczki ?
porada-samiczka dużo je, ¶pi, mało aktywna
zginęła samiczka - zostały cztery 8-dniowe młode..
chora samiczka 2 latka gloster - PROSZĘ O POMOC
Samiczka wygryza pióra, brak piór na grzbiecie
Kupię parę kanarków amerykański ¶piewak - american singer
Kanarek przestał spiewać wieczorem dziwnie skrzeczy i rzęzi
kupie samiczke glostera consort żółta

Pyza na polskich dróżkach

napisałem ten temat, bo wiele razy się zdarza, że hodowcy sprzedaj± samiczkę jako samca i jest zdziwienie wła¶cicieli czemu ptak nie ¶piewa. Spokojnie - gdy byłem młodszy, też pewien hodowca wcisn±ł mi samiczkę w cenie samczyla - milczał tenże "samczyk" wiele lat, ale tak w ¶rednim wieku "zacz±ł" ¶piewać, bo samiczka też ¶piewa! Ciszej niż samczyk (co ma swoje plusy), ale z dużym zaangażowanie i bardzo pięknie. Poza tym, co było do¶ć miłe, siadała mi na glowie o skubała włosy (urz±dzała gniazdo). Generalnie nie żałowali¶my tego, ze hodowca nas oszuklał, to była bardzo fajna ptasia, chociaż do dzi¶ my¶lę o niej jako o facecie - miała do końca życia męskie imię. Pzdr.


Mogło być tak, że rzeczywi¶cie był to samiec. To, że wcze¶niej nie ¶piewał mogło wynikac z wielu czynników i niekoniecznie oznaczało to iż jest to samica.
Zacz±ł ¶piewać w wieku "¶rednim", bo być może nie zd±rzył się nauczyć i nauka samodzielna zajęła mu dłużej. Samiczki nie ¶piewaj±. Mog± jedynie skrzeczeć i wydawać "długie ćwierki".
Ps. Zniosła jajko?
Tak, znosiła jajka, po tym gdy ... dokupili¶my jej samiczkę... A ¶piewać zaczęła wcze¶niej i nie ¶piewała tak jak samczyki, ale my¶lili¶my, ze to taki odmienieć W każdym razie samicczki ¶piewaj±, bardzo ciekawie, ale chyba tylko wtedy gdy s± samotne.
Nie jest to żadne odkrycie, bo również poradniki to opisuj±, ale napisałem, bo moze kto¶ nie wiedział, a przypadkiem zakupił, tak jak my kiedy¶, samiczkę zamiast samczyka - nic straconego - będzie ¶piewanie po kilku latach + bonusy w skorupkach:)
pisałem na temat 2-3 letnich samiczek ,że one też ¶piewaj± w tedy kiedy chc± i¶ć w pary ale to jest ¶piew słabszy niż u samca


Stanowczo nie zgodzę się z Kub± . Samiczki ¶piewaj± i to nawet bardzo dobrze . Co prawda nie wszystkie ale większo¶ć . Nie wiem co to za teoria iż przez to że samiec był sam zaczał spiewac w pozniejszym czasie bo sie sam uczył . Kazdy ptak (samiec) ma ¶piewa zapisany w genach , a dodatkowe bodzce wpływaj± na to czy spiew bedzie bardziej urozmaicony czy mniej .
Owszem, lecz ptak słysz±cy ¶piew nauczyciela uczy się szybciej - tak piszę w wielu Ľródłach, lecz nigdy nie próbowałem, poniewaz moje pisklęta zawsze maj± nauczyciela. Ze ¶piewaj±c± samiczk± nigdy w życiu się nie spotkałem i swój poprzedni post oparłem zarówno na do¶wiadczeniu, jak i Ľródłach dostępnych w internecie. Wszedzie pisz±, że ¶piew to najpewniejsza medoda rozróżniania płci i jak do tej pory mnie nie zawiodła.
Rozumiem , lecz to że dany samiec nie ma "nauczyciela" nie sprawi że będzie on ¶piewal pózniej . Zacznie wtedy kiedy bedzie odpowiednio dojrzały . Mlodym samcom tworzy się szkołki ¶piewu by w jak największej mierze " skopiowały " ¶piew nauczyciela który w przypadku hodowli np kanarków harceńskich jest championem . Zazwyczaj za nauczyciela młodych samców robi ojciec lub inny samiec z tej samej linii co mlode . Wtedy młodszemu pokoleniu łatwiej złapać tury które jakby nie patrzeć s± zapisane w ich genach .
samiczka nie potrafi tych dłuuuugich treli wykonywać, jej ¶piew można by porównać może do... kosa - co¶ takiego, w sensie, ż±e też tak improwizuje nieustannie, nie "treluje", jest to cichsze, zapewne mniej znakomite, ale ciekawe, nie gorsze od wspomnianego kosa porannego:)
Przyznam że to do¶ć dziwne porównanie . Nie wolno nam ujednolicić ¶piewu samiczki , gdyz to zalezy od jej genów / rasy . Trudno bowiem o samiczke harceńsk± która by nieustannie " gwizdała " jak wspomniany kos . Taka samiczka bowiem będzie ¶piewała tury odpowiednie dla ( w tym przypadku ) kanarków harceńskich .
Witam serdecznie.Wiem że to już stary temat,ale znalazłam go żeby upewnić się czy mam rację Hoduję kanarki od 2 lat.Jest to do¶ć raczkuj±ca hodowla ale daje mnóstwo satysfakcji ) Niedawno zakupiłam samca mozaikę różow±,trochę zapasionego jak s±dziłam.Pomy¶lałam że za atrakcyjn± cenę warto,zwłaszcza że do przyszłego roku w dużej lotni,polata troszkę z innymi kanarkami,pokłóci o pokarm i schudnie.Nie odezwał się ani na moment.Zauważyłam jednak u niego zachowanie typowe dla samiczki.Odstawiłam do odrębnej klatki wraz ze szczygłem syberyjskim,który wie co robić.PO TYGODNIU POJAWIŁO SIĘ JAJECZKO Po kolejnym tygodniu samiczka po kopulacji zaczęła ¶piewać jak samiec.Bardzo długie trele i do tego piękne wypukłe podgardle wraz z postaw± jak u samca Sama mogłabym się pomylić gdybym sprzedawała tak wybitn± samiczkę.Na dzień dzisiejszy mam parkę ¶piewaj±c± razem identycznie długie trele,z t± różnic± że jeden grubasek siedzi na jajach Czy kto¶ z was miał taki przypadek? Pozdrawiam
Miałam, u mnie kiedy¶ samiczka, też tak pięknie ¶piewała. Gdyby nie to, że znosiła jajka, my¶lałabym, że to samczyk
Zauważyła¶ może,że nie było różnicy w miękko¶ci ¶piewu ani w decybelach? jest do tego najbardziej temperamentn± samiczk± je¶li chodzi o usadzanie samca ale pomyłki nie ma.Może u kanarków też zdarzaj± się...no wiesz,kiedy natura robi psikuska...
to bardzo ciekawe co piszecie....u mnie gloster (samczyk) słabo ¶piewa wydaje pojedyńcze trele albo w ogóle nie ¶piewa. kiedy¶ potrafił ¶piewać cały dzień na okr±gło....czy powinnam mu kupić preparat wzmacniaj±cy ¶piew?? ...a samiczka tylko piszczy lub popiskuje
Teraz to nie będzie za bardzo ¶piewał zajęty jest gniazdowaniem, przewaznie jak jest z samiczk± to nie ¶piewa, chyba ze podczas gonitw za samiczk± ale to tez nie reguła.
Przył±czę się do tematu i powiem tak, że moja samica ¶piewa gdy oddzielę samca na kilka godzin do innej samicy jej ¶piew podobał mi się bawet bardziej niż samczyka hehe
Witam.Powiem tak mam 5 samców w jednym pomieszczeniu które sie słysz±.Dlatego ¶piewaj± bez przerwy i kiedy jeden goni samicę i reszta to słyszy,zaczynaj± kopulować ze swoimi samiczkami Nie mog± się jednak widzieć gdyż zapominaj± o wszystkim i próbuj± walczyć nawet na odległo¶ć pół metra .Z samiczkami znów trzeba uważać,czasem siedz±ca na jajach samiczka tak nawołuje swojego partnera że zapomina o jajkach.Dlatego parki które s± ze sob± na stałe,nie rozdziela się w czasie lęgów.Podsumowuj±c:każda parka inaczej ¶piewa i coraz czę¶ciej łapie się na tym żę nie ocenia się płci wg.¶piewu bo mogę się zdziwić



Wszelkie Prawa ZastrzeĹĽone! Pyza na polskich dróżkach Design by SZABLONY.maniak.pl.