ďťż
Pyza na polskich dróşkach
Gatunki papug mogące przebywać cały rok w wolierze zewnętrz.
Żywienie amadyn wsp. przed lęgami i w czasie wychowu młodych
Gatunki mogące mieszkać w wolierze zewnętrznej.
Zimowanie kanarków w wolierze zewnętrznej
Nauka żywienia z zewnętrznych karmidełek.
Kanarki w wolierze cały rok
Problemy żywieniowe chorej samiczki
Jak zrobić rozkładaną wolierę?
żywienie kanarka zimą
Klatki, Woliery i ich wyposażenie

Pyza na polskich dróşkach

Witam

Mam pierwszy raz kanarki w wolierze wewnętrznej nieogrzewanej (10 samic) wiem że należy zwiększyć ilość tłustych ziaren typu konopie, słonecznik mam już kupione 2kg konopi tylko mam dylemat jak stosować tzn ile podawać?codziennie czy co jakiś czas?osobno czy mieszać z pokarmem??


Na pewno powinieneś pozwolić samiczkom "wyhodować" pewną ochronną warstwe tłuszczyku, który będzie je chronił przed chłodem. Jednak-aby nie przesadzić, najlepiej niech w kwestii żywienia tak zimowanych kanarków odezwie się ktoś, kto sam zimuje ptaki w pomieszczeniu nieogrzewanym.

P.S. Co do słonecznika- kanarkom najlepiej podawać już łuskany, troszkę rozgnieciony- mają za słabe dzioby, żeby samemu obrać ziarno słonecznika z łupinki.
Według mnie teraz jest już troche za późno na przygotowanie ptaków do zimowania na zewnątrz.

Pozdrawiam,
Joanna
Ja przygotowania ptaków do zimowania rozpoczynam w wrześniu. Teraz jest już "po ptokach". Sprawdź sobie w jakiej kondycji są te samice. tzn. posprawdzaj czy są zapasione. Jeśli nie, to lepiej ich nie zimuj.


Przygotowania do zimy zaczynamy we wrześniu. Zaczynamy dodawać do podstawowej mieszanki 5:1 tłustych ziaren, aż do stycznia dojdziemy do proporcji 1:1. Gdy pojawia się pierwsze mrozy podajemy słonie niesolona opcjonalnie tłusty twaróg.


ďťż
Wszelkie Prawa ZastrzeĹźone! Pyza na polskich dróżkach Design by SZABLONY.maniak.pl.