ďťż
Pyza na polskich dróşkach
Czy samiec bez pobudzienia może być gotowy do lęgów??
Pobudzam samice a ona warjuje po klatce
Gatunki papug mogące mieszkać razem
Pobudzanie samca, samicy
Pobudzanie samicy kanarka
Czy pobudzać teraz samiczki?
Jak ponownie pobudzić samiczkę?
razem w klatce samiec i samica
Brak pobudzenia
Pobudzanie samca

Pyza na polskich dróşkach

Witam was.

Mam takie pytanie odnośnie pobudzania.Czy dawając kanarkom sam pokarm jajeczny wraz z dodatkiem skiełkowanego rzepiku można pobudzić kanarki do lęgów ?? Dodam że kanarki mają cały czas zawieszone w klatce wapienko dla kanarków.

Czy po prostu wystarczy sama karma jajeczna z dodatkiem rzepiku??? Czy Dodawać np.jajko gotowane na twardo?

A i jeszcze jedno. Czy mogą one być razem podczas pobudzania jak to tej pory w dużej klatce.
Dodam jeszcze że Samczyk jest z końca 2012 roku zaś samiczka z początku 2013 roku.

Zmieniłam temat wątku, nie stosujemy tytułów typu "Pomocy"-patrz regulamin. Chiara (Admin.)


Na pewno w jakiś sposób pobudzisz ptaki. Jednak pamiętaj, że samca pobudza się dłużej, samiczkę o ponad połowę czasu mniej. Druga sprawa-kanarki jednak lepiej rozłączyć, inaczej samiczka będzie jadła to co samiec, i o wiele wcześniej będzie gotowa do lęgów. To może spowodować znoszenie np niezalężonych jajek.
Do jajka i rzepiku warto by dodać jakąś ilość pokarmów miękkich-oczywiście z umiarem. Owoce bezpestkowe, warzywa.

Zapytam tylko-czy Ty teraz chcesz pobudzać kanarki? To niezbyt odpowiednia pora, lepiej zaczekać do chociażby stycznia... Chociaż w styczniu przydaje się też regulacja dnia świetlnego (stopniowe sztuczne "wydłużanie dnia").

Poczytaj też dział o pobudzaniu lęgowym.
No własnie myślełem teraz ich pobudzic bo akurat one jeszcze wogóle nie miały lęgów.No ale dzięki za odpowiedź
Nie wiem jak kanarki innych Użytkowników, ale moje co roku w sierpniu się pierzą...(przechodzą duże pierzenie, z wymianą piór długich). To wymaga od organizmu dużo wysiłku, od hodowcy- dobrze zbilansowanej diety,która zaprocentuje w upierzeniu ptaka. Także tegoroczne młode zaczynają zmieniać powoli pióra z juwenalnych (młodzieńczych) na docelowe.
Radziłabym Ci teraz skoncentrować się na przygotowaniach do pierzenia, lęgi o tej porze roku są raczej niezbyt dobrym pomysłem, skoro hodowcy ich nie odbywają (i nie chodzi tutaj o wystawy i konkursy, bo gdyby było to związane akurat z tym, odbywałyby się np w zimie czy wczesną wiosną). Po prostu pora roku jest zbyt gorąca-po moich ptakach innych gatunków widzę, że samiczki niechętnie siedzą w budkach, w nocy jest ok, ale w lecie wolą się chłodzić- niż siedzieć na jajach...
Kiedyś miałam przypadek że samica zniosła jaja w lipcu bodajże-4 ładnych, zalężonych jaj. I nie wykluło się żadne pisklę... Powód? Samiczka ta jest bardzo "pilna" jeżeli chodzi o wysiadywanie, w efekcie czego, przy upałach na zewnątrz i dużej wilgotności powietrza, jajka się "zaparzyły", a zarodki wewnątrz-obumarły . Myślę że także tego typu sytuacje sprawiają, że lęgi przeprowadza się od końca grudnia do przełomu kwietnia i maja. (Moje pisklęta-zarówno te styczniowe, jak i majowe, były zdrowe, a piszę ciągle o potomstwie akurat tej samej samiczki której "zachciało się" nieść w upały).


ďťż
Wszelkie Prawa ZastrzeĹźone! Pyza na polskich dróżkach Design by SZABLONY.maniak.pl.