Pyza na polskich dróżkach
Leczenie choroby górnych dróg oddechowych
Choroba uk³adu pokarmowego? Pro¶ba o pomoc.
KOKCYDIOZA - przebieg choroby u amadynki
choroba nerek u kanarka
Choroba ptaka POMOCY!
Choroba czy instynkt macierzyñski?
Bastad choroba ??
Choroba kanarków
Staro¶æ czy choroba?
Choroby - problem

Pyza na polskich dróżkach

Czy kto¶ z Was stosowa³ metodê zapobiegania chorobom dr Classena stosuj±cego herbaty zio³owe w dwudniowym rytmie a szczególnie stosowanie herbaty 4 kor?
Ja w³a¶nie zaczê³am stosowaæ tê metodê.
: www.hansclassen.de.


Nie stosowa³em ale czyta³em o tym, ¿e podawanie profilaktycznie naparów nie zaszkodzi. Ja tego nie stosujê, szczerze to wolê podawaæ sok z czosnku, zio³a, woda z miodem a jedyne co stosowa³em je¿eli chodzi o napar to z rumianku.
Z rumiankiem nale¿y byæ ostro¿nym- dzia³a lekko przeczyszczaj±co
Hodowcy go³êbi stosuj± takie herbatki http://www.agamat-sklep.pl/Golebie_Preparaty-ziolowe%282,3886,%29.aspx bardzo je chwal±.
Obecnie, podajê z takich naturalnych rzeczy: propolis do wody, dzisiaj do karmid³a dosypa³am troszeczkê py³ków kwiatowych, olej czosnkowy (od czasu do czasu) i ocet jab³kowy z miodem.
Dostaj±, te¿ zio³a, ale ¶wie¿e: tymianek, babka lancetowata, gwiazdnica, a pokrzywê dodajê na sucho do mieszanki jajecznej (zwyk³a parzy³a w ³apki).
Wierzê w zio³a i wiem, ¿e przynosz± bdb. efekty, warto spróbowaæ


Przede wszystkim wszelkie preparaty w sklepach zoologicznych (internetowych te¿ - s± bardzo drogie) ja te zio³a naby³am w sklepie zielarskim ; koszt ich jest naprawdê niewielki bo torebka zió³ to cena rzêdu 2,80-3,90, a dzia³anie tych zió³ to g³ównie p/zapalne, oczyszczaj±ce górne drogi oddechowe, wzmacniaj±ce odporno¶æ. Podajê system podawania ty herbatek w/g dr Clssena:
1,2 dzieñ herbatka z omiastki
3,4 dzieñ czysta woda
5,6 dzieñ herbatka z kory wierzby
7,8 dzieñ czysta woda
9,10 dzieñ herbatka wzmacniaj±ca ( echinacea,jemio³a,porzeczka)
11,12 dzieñ czysta woda
13,14 dzieñ herbatka 4 kor (kora wierzby,dêbu,wi±zu,kruszyny)
15,16 dzieñ czysta woda
17,18 dzieñ herbatka z babki lancetowatej
19,20 dzieñ czysta woda

Ca³kowity koszt tych zió³ to kwota ok.35,00
Ponadto moje ptaki maj± oprócz zió³ ZAWSZE dostêp do ¶wie¿ej wody ( baseniki)
nula, chyba spróbujê siê zastosowaæ do tej metody. Rozumiem, ¿e to jest cykl i po 20 dniach powtarzamy i tak dalej i dalej. Pytanie: Na Twoj± ilo¶æ ptaków te 35 z³otych, na ile takich cyklów wystarcza?
Pytasz na ile to wystarczy?hmm... my¶lê ¿e co najmniej na 1 rok
NULA - a jak czêsto taki cykl trzeba powtarzac? jak siê skoñczy ten okres 20 dni - to co potem - od nowa znowu, czy jak±s przerwê nale¿y zrobiæ w podawaniu tych zió³ek?
Znowu od pocz±tku...
Spróbujê tego po wypierzeniu A w jakim stê¿eniu je parzyæ? dnia Czw 11:16, 15 Sie 2013, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Ja to wprowadzi³am ju¿ (uwa¿am ¿e pierzenie szczególnie os³abia ptaki); zaparzam 1 ³y¿eczkê zió³ w dzbanuszku po czym przelewam do butelki i to mi wystarczy na te 2 dni ( ewentualnie rozcieñczam jeszcze wod± mineraln± niegazowan±)
Chce podzieliæ siê tym co jeszcze doczyta³am na temat w/w metody stosowanie herbatek- a wiêc powinno siê j± stosowaæ ca³y czas z wyj±tkiem okresu lêgowego- gdy m³ode s± jeszcze w gnie¼dzie
Nula, mój m±¿, te¿ pije zió³ka Jak zostawi na drugi dzieñ, to przy obecnych temperaturach kwa¶niej± ( trzeba robiæ codziennie nowe).
Jak bêdzie potrzeba to zaparzê codziennie, ale jak na razie dajê do lodówki i jest ok.
Pozdrawiam
W lodówce, wiadomo, ¿e postoj±
Jestem ciekawa jak im smakuje?
Sylwio- jak do tej pory to wydaje mi siê ¿e pij± tak samo jak wodê; a tak j/w pisa³am oprócz zió³ek maj± ZAWSZE dostêp do wody ( basenik); przyznajê ¿e nie przesz³am jeszcze ca³ego cyku ( dzisiaj jestem na herbatce wzmacniaj±cej); to co wyczyta³am wa¿na jest równie¿ kolejno¶æ podawania zió³ek.Oczywi¶cie oprócz herbatek do wody któr± dostaj± co II dzieñ dajê na zmianê ocet jab³kowy albo Serinol, a oprócz tego wszystkiego dostaj± du¿o warzyw, kukurydzê (uwielbiaj±!!!!!) i co zauwa¿y³am ¿e mimo ¿e rozpoczê³o siê w pe³ni pierzenie, to ca³e towarzystwo - PANOWIE- jest na pe³nym ¶piewie...
Pozdrawiam
Chcê tutaj wyja¶niæ ¿e OMIASTKA( nie wiem sk±d wziê³a siê ta nazwa) to nic innego nagietek
Pozdrawiam
Przeczyta³em z uwag± ka¿dy post w tym temacie i wiele ciekawych informacji tu odnalaz³em.
Osobi¶cie nie znam i nie stosowa³em dla kanarków tej metody herbatek zio³owych, o której pisa³a nula.
Moim zdaniem zio³a to wielka potêga i czy to na cz³owieka czy zwierzêta wp³ywaj± bardzo korzystnie. Moi podopieczni na razie nie chorowali i oby tak pozosta³o, bo lepiej zapobiegaæ ni¿eli leczyæ.
Przede wszystkim stawiam na czysto¶æ klatek, karmików i poide³ek. Staram siê co jaki¶ czas wyparzyæ karmiki, poid³a i wymieniæ ¿erdzie na nowe (zauwa¿y³em, ¿e kanarki du¿o chêtniej siadaj± na grubych nieokorowanych ¿erdziach).
Klatki ustawiam tak, aby nie by³y na przeci±gach i w miejscach zacisznych, ¿eby nie niepokoiæ ptaków ci±g³ym ruchem. Nie ³apiê i staram siê ograniczaæ stres dla ptaka do minimum. Systematycznie kontrolujê stan upierzenia, podcinam pazurki, aby nie doprowadziæ do jaki¶ deformacji.
Wy¿ej wymienione rzeczy to takie najwa¿niejsze techniczne aspekty.
Kwestia ¿ywienia/stosowania zió³ czy naparów to bardzo indywidualna sprawa. Ka¿dy z nas obecnych na forum podaje inn± mieszankê ziaren, inne warzywa i w innych porcjach. Ja wychodzê z za³o¿enia, ¿e wszystko w granicach rozs±dku. Moje kanarki maj± sta³y dostêp do mieszanki ziaren (stosowa³em deli nature 97-kanarki nie chcia³y jej je¶æ, dokona³em zmiany na nr 55 i dodajê nasiona traw i zio³a zdrowia tej samej firmy-z wielk± chêci± ptaki wyjadaj± ziarna) oraz do sepii, pisaku wymieszanego z gritem i skorupkami kurzego jaja. Do picia podaje wodê kranow± (odstan± 24h). Do picia ¶rednio co 4-5 dni naprzemiennie podajê jodynê (1 kropla na poid³o), propolis (2 krople na poid³o). Stosujê tak¿e 1-2 razy w miesi±cu napary z: rumianek z miodem (3 saszetki zaparzam w szkl wody i dodajê 2 ³yzki miodu naturalnego, gotowy napar mieszam z 2 l czystej wody i podajê ptakom przez 2 dni), tymianek (1 ³y¿kê suchego tymianku zalewam szkl wody i podajê jak rumianek), czosnek (1 z±bek rozgnieciony wrzucam do 1l wody na 24h i podaje ptakom, bardzo niechêtnie pij±-zapach czosnku przeszkadza im widaæ). Podaj±c napary/herbatki czy jodynê/propolis kanarki maj± wtedy wy³±cznie w poid³ach przygotowane „drinki”. W miarê mo¿liwo¶ci staram siê dodawaæ do mieszanki ziaren bomby witaminowe w postaci zielonek (krwawnik, nasiona traw, mlecz, koper, natka pietruszki, babka lancetowata), warzyw i owoców (marchew, papryka czerwona, ogórek, broku³y, jab³ko, morele, banany) oraz pokarmów bia³kowych (mieszanka twarogowa i jajeczna oraz mszyce i jaja mrówek). Zwiêkszaj±c udzia³ witaminowych surówek ograniczam inne dodatki, ¿eby nie przedobrzyæ. Wszystko w granicach zdrowego rozs±dku – kanarki to przecie¿ ziarnojady i to podstawa ich po¿ywienia.
Ka¿dy ptak ma inne potrzeby i widaæ to w ilo¶ci pobieranego pokarmu w ró¿nych fazach ¿ycia (inny pokarm podczas lêgów, pierzenia, wyciszania, spoczynku itp.) dlatego staram siê w miarê mo¿liwo¶ci obserwowaæ i poddawaæ ptakowi to co lubi lub daæ mu mo¿liwo¶æ wyboru stawiaj±c szwedzki stó³ w klatce pupila, do wyboru do koloru.
Kanarkom umo¿liwiam tak¿e korzystanie z baseniku (do letniej wody na basenik dodajê sól dla ptaków lub 3-4 krople jodyny), wa¿ne moim zdaniem aby po k±pieli zabraæ basenik uniemo¿liwiaj±c tym samym pobieranie ptakom zanieczyszczonej wody.
Podsumowuj±c stawiam na czysto¶æ po³±czon± ze zró¿nicowan± diet± (staram siê ja zbilansowaæ podaj±c ró¿no¶ci).
pozdr dnia Wto 11:54, 27 Sie 2013, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz



Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Pyza na polskich dró¿kach Design by SZABLONY.maniak.pl.