X
ďťż
Pyza na polskich dróşkach
Dziwny śpiew kanarka harceńskiego.
trochę dziwny ten mój kanarek
dziwny sen
Dziwny samiec.
dziwny alert...
Wodnisty kał i pierzenie
Fronty do klatek
Praga 21-22.05
ODWOŁANY TRENING
Skubanie obrączki

Pyza na polskich dróşkach

Pisalam tu post pare dni temu w tej sprawie ale nie dostałam konkretnej odpowiedzi, bo jednak kał mojego kanarka mnie niepokoi, jest zielony,wodnisty, od tygodnia i już nie wiem co się dzieje, dawałam mu rumianek do picia i nie pomaga, dawałam przez caly tydzień sucha karmę plus mak też nie pomaga. Wstawiam zdjecie tego kału

http://zapodaj.net/d5302e0a6a3b9.jpg.html dnia Pon 7:48, 29 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz


Nie da się tak na odległość nic konkretnego powiedzieć. Jak niepokoją Cie odchody to najlepiej jest dać je do badania. Wtedy coś konkretnego będzie wiadomo.

O tych odchodach można powiedziec tyle, ze nie jest to biegunka. Jest tam wiecej "wody" i ta "woda" ma nieprawidłowy kolor. Może to być spowodowane paroma różnymi rzeczami.

Ja bym sobie darowała mak. Podałabym Sodiazot do wody i zobaczyła jak będą wyglądać odchody za kilka dni.

Radziłabym też bardzo dokładnie obserwować kanarka czy nie pojawią się jakieś dodatkowe objawy.

Pozdrawiam,
Joanna
Jeżeli kanarek śpiewa i jest aktywny nie ma czym się martwić. Moje ptaki też robią głównie na zielono lub czerwono, zależy czego więcej zjedzą.
on jest zdrowy, na pierwszy rzut oka, żwawy, rozmowny,daje mu tą sama karme co zwykle tzn od początku odkąd go mam tą samą, wodę przegotowaną letnią do picia, cały czas ma dostęp do wapna, bardzo dużo go je. dawałam mu marchew to miał kał czerwony, dałam mu jabłuszko jakiś czas temu ale to na prawde było dawno, nie daje mu żadnych owoców odkąd ma ten zielony kał tylko suchą karmę i codziennie do małych deserówek pokruszone wapno takie ptasie Vitakraftu.Czy mogę mu dać węgiel w takiej sytuacji jeśli ''woda" jest nieprawidłowa?


Możesz podać odrobine węgla do wody, tylko się nie przeraź, bo ptaszek będzie robił na czarno Po zakończeniu podawanie węgla koniecznie podaj witaminy, ponieważ węgiel wiąże wszystkie toksyny i witaminy, a następnie jest wydalany.

Nie widzę nic nieprawidłowego na tym zdjęciu, kolor jest OK, gorzej jak by był czarno-czerwony.
Ilość wody w odchodach jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość spożywanej wody, temperatury otoczenia, stresu.
Jeżeli odchody nie cuchną i nie ma w nich krwi jest OK. Zabarwienie kupek na kolor zielony jest od rzepiku/rzepaku, murzynka i innych "ciemnych" ziaren, podejrzewam, że od maku też.

Jedyne co możesz jeszcze sprawdzić to czy kwas moczowy krystalizuje się. Na białej kartce ciężko to sprawdzić podłóż coś kolorowego najlepiej czarnego. dnia Pon 15:32, 29 Wrz 2014, w całości zmieniany 2 razy
a po czym rozpoznać czy się krystalizuje?
Te odchody nie są prawidłowe. I nie chodzi tu o kał. Odchody ptaków składaja się z trzech cześci: kału, wodnistego moczu oraz krystalicznego moczu. Kał może mieć rożny kolor (ale też nie dowolny) i na kolor kału wpływa pozywienie. Ziarnojady normalnie mają zielony kolor kału. Chociaż niektóre zielone odcienie są nieprawidłowe, ale tego sie opisowo nie da wyjasnić. Mocz wodnisty ma być przezroczysty, a krystaliczny - biały. Pożywienie rzadko wpływa na kolor moczu.

Ilość moczu wodnistego zależy od ilosci przyjetej przez ptaka wody. Tutaj jednak ptak od jakiegoś czasu je tylko suche ziarno, nie jest gorąco, więc ptak nie ma powodu więcej pić. Taka ilość "wody" w odchodach nie jest prawidłowa. Na ogół świadczy o nieprawidlowej pracy nerek. Ta częsć odchodów nie powinna też mieć zielonego zabarwienia. Powody takiego zabarwienia mogą jednak być różne.

Raczej nie jest to kwestia infekcji,bo wtedy byłyby też inne objawy, ale dla własnego spokoju najlepiej zrobić badania.

Piszesz, że kanarek zjada dużo wapnia. Jak dużo? Nadmiar wapnia porwadzi do uszkodzenia nerek. W tym momecie ja bym zabrała wapń. Nie dawałabym też przez jakiś czas większych ilości białka.

Lek, który poradziłam podać, jest lekiem ziołowym, który reguluje pracę nerek i w pewnym stopniu też watroby.

Węgla nie podwaj. Nic w tym przypadku nie pomoże (podaje się go w innych sytuacjach), a zmieni kolor odchodów i utrudni obserwację.

Pozdrawiam,
Joanna
Wapno dostawaly od dwóch miesięcy bez przerwy.czy sepie też wyeliminować?
Tak, wyeliminuj kazdo źródło wapnia.

Generalnie ptak powinien mieć stały dostęp do wapnia (obojetne w jakiej postaci), ale jak zjada go dużo, a piszesz, ze zjadał bardzo dużo, to nie jest to normalne i może zaszkodzić. Jesli przez dwa miesiące zjadał bardzo dużo wapnia, to mogło dojśc do uszkodzenia nerek. Zobaczymy co będzie za jakiś czas. Nerki nie ulegają regeneracji, ale do prawidłowej pracy nie są potrzebne w całosci. Jeśli to bylby problem z nerkami spowodowany nadmiarem wapnia (ale to nie musi być to, tylko po tym co piszesz mówię, że to może być to), to po jakimś czasie niepodawania wapnia i podawania Sodiazotu powinno się to jakoś unormować.

Potem oczywiscie trzeba będzie podawac wapń, ale ja bym już wydzielała.

Pozdrawiam,
Joanna
a mogę dzisiaj podać mu urosan?
Urosan nie zaszkodzi, ale według mnie raczej nie pomoże. Ale podać można.

Pozdrawiam,
Joanna
a ten lek ziołowy,który podałaś jest skuteczny,pomoże na tak poważne uszkodzenie nerek jeśli byłoby to możliwe w jego przypadku?
Może nie powinienem się wtrącać ale ja zawiesił bym na stałe sepię w klatce a ptakowi podał do picia herbatkę z korzenia kobylaka (do kupienia w aptece, płaska łyżeczka od herbaty na szklankę wody) i podawał bym ją przez siedem dni. Na moje oko nie ma u tego ptaka patrząc po oddawanych odchodach uszkodzenia nerek ptaka a jedynie rozstrój układu pokarmowego i zaburzenia flory bakteryjnej.

a ten lek ziołowy,który podałaś jest skuteczny,pomoże na tak poważne uszkodzenie nerek jeśli byłoby to możliwe w jego przypadku?
ja zawiesił bym na stałe sepię w klatce a ptakowi
a ptakowi podał do picia herbatkę z korzenia kobylaka (do kupienia w aptece, płaska łyżeczka od herbaty na szklankę wody) i podawał bym ją przez siedem dni.
Na moje oko nie ma u tego ptaka patrząc po oddawanych odchodach uszkodzenia nerek ptaka a jedynie rozstrój układu pokarmowego i zaburzenia flory bakteryjnej.

A możesz wyjaśnć na czym opierasz takie wnioskowanie i skąd czerpiesz taką pewność, że to nie nerki, a "rozstrój układu pokarmowego".

Pozdrawiam,
Joanna



ja zawiesił bym na stałe sepię w klatce a ptakowi


Do tej pory ptak własnie miał na stale wapń. I jak wynika z opisu, zjadał go bardzo dużo.

Nie wiemy czy doszło do przedawkowania czy nie, bo to oczywiście zależy to od tego jak często ptak zjadał te duże ilosci wapnia. Są jednak duze szanse, że doszło do przedawkowania wapnia. Ale gdyby nie było przedawkowania, to zabranie wapnia na jakiś czas nie zaszkodzi, natomiast pozostawienie wapnia i pozwolenie ptakowi na jego dalsze jedzenie, w sytuacji jak doszło do przedawowania, na pewno zaszkodzi.

Dlatego ja radze zabrać wszystko co zawiera wapń. Na wszelki wypadek.
a ptakowi podał do picia herbatkę z korzenia kobylaka (do kupienia w aptece, płaska łyżeczka od herbaty na szklankę wody) i podawał bym ją przez siedem dni.

Mam wrażenie, że ten korzeń kobylaka ma być jakimś cudownym lekiem na wszystko, lub prawie wszystko.

Możesz podać źródło tego dawkowania?

Na moje oko nie ma u tego ptaka patrząc po oddawanych odchodach uszkodzenia nerek ptaka a jedynie rozstrój układu pokarmowego i zaburzenia flory bakteryjnej.


A możesz wyjaśnć na czym opierasz takie wnioskowanie i skąd czerpiesz taką pewność, że to nie nerki, a "rozstrój układu pokarmowego".

Pozdrawiam,
Joanna Bo w przypadku uszkodzenia nerek u kanarków dochodzi do zatrzymania lub nieprawidłowego ich funkcjonowania co w następstwie doprowadza w przeciągu zaledwie doby do skazy moczanowej a tym samym wydalania odchodów intensywnie białych czego tutaj nie widać.
Obawiam się jednak,że to mogą być nerki, wstawiam nowe zdjęcia z dzisiejszego poranka i przeważa tu kolor wodnisty

http://zapodaj.net/a4a4d16b9064c.jpg.html
http://zapodaj.net/6e00a25c7b630.jpg.html

Sepia to nie sam wapń i nie miałem przypadku by zaszkodziła kanarkowi nawet jak trafiały się takie co muszlę potrafiły w trzy-cztery tygodnie ściachać.
poczytaj jak działa będziesz wiedziała dlaczego polecam. Moje ptaki dostają zapobiegawczo codziennie w mieszance jajecznej.
Bo w przypadku uszkodzenia nerek u kanarków dochodzi do zatrzymania lub nieprawidłowego ich funkcjonowania co w następstwie doprowadza w przeciągu zaledwie doby do skazy moczanowej a tym samym wydalania odchodów intensywnie białych czego tutaj nie widać.

Nie masz racji.

Po pierwsze: każde uszkodzenie nerek powoduje nieprawidłowe funkcjonowanie tego narządu.

Po drugie: chorób nerek jest wiele.

Po trzecie: nie każda choroba nerek prowadzi do skazy moczanowej.

Po czwarte: skaza moczanowa nie zawsze objawia się wydalaniem zwiększonej ilości moczanów (nie mówiac już o tym, że na tych zdjęciach, na białym papierze nie widać ile jest moczanów).

Po piąte: nadmiar wapnia prowadzi do różnych nieprawidlowosci nerek, a nie tylko i wyłącznie do skazy moczanowej.

Po szóste: nie nadmiar wapnia jest głowną i najczęstszą przyczyną skazy moczanowej.

Po siódme: faktycznie skaza moczanowa (forma trzewna) jest dość czesta u kanarkow, ale nie jest tak, że choroba rozwija się w ciągu 24 godzin; tylko bardzo czesto nie ma zadnych objawów i nagle ptak pada.

Proponuje do poczytania:
http://www.papugi.dt.pl/PCI/artykuly/PCInerki.asp
http://www.papugi.dt.pl/PCI/artykulyC/DnaMoczanowa.asp

-----
Jeśli chodzi o probem u kanarka Edyty to nie da się rozstrzygnąć czy chodzi o nerki, czy o wątrobę, czy o układ pokarmowy. Nie po tych zdjeciach; w ogóle tego nie da się rozstrzygnąć po samych zdjęciach. Ja, z różnych wzgledów, postawiłam wstępnie na nerki.

Pozdrawiam,
Joanna

Obawiam się jednak,że to mogą być nerki, wstawiam nowe zdjęcia z dzisiejszego poranka i przeważa tu kolor wodnisty

http://zapodaj.net/a4a4d16b9064c.jpg.html
http://zapodaj.net/6e00a25c7b630.jpg.html


Te odchody bardzo zwiekszają moje przekonanie, że chodzi o nerki.

Chociaż jak podałas Urosan, to może się zwiększyć ilość "wody" w odchodach.

Pozdrawiam,
Joanna
Dopiero dzisiaj podałam Urosan, rano ale po zrobionych zdjęciach.jutro powinny mi dojść te zioła, o których pisałaś więc wtedy będę ja dawała.
Jeśli chodzi Joanna o Twoje linki, które podałaś to jest napisane aby podawać witaminę A tzn że mam podać np. marchew czy witaminę A w kroplach?
Jeżeli podejrzewasz, że ptak może mieć niedobór witamny A, to można podać jakiś preparat zawierajacy witaminę A. Sama marchewka w takiej sytuacji (niedoboru) niewiele pomoże. Nie wiem co ptak jadł, ale niedobór witaminy A jest częsty u ptaków w domach.

Z tym, że niedobór witaminy A nie jest przyczyną problemów, ale może być czynnikiem sprzyjającym.

Pozdrawiam,
Joanna
Ja już zupełnie zgłupiałam teraz ten kał wygląda zupełnie inaczej jest taki można powiedzieć normalny nie ma żadnej białej otoczki jest czarny nie wodnisty wstawiam zdjęcie z przed paru minut
http://zapodaj.net/566cfd10a37f9.jpg.html dnia Wto 8:04, 30 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz
Urosan może powodować zmiany odchodów.

Przy nerkach to też różnie bywa. Jak odchody są cały czas bardzo złe, to znaczy, że jest już większy problem.

Tutaj nie wygląda na to żeby to było coś bardzo poważnego. Ale coś się dzieje.

Pozdrawiam,
Joanna
Jesli dostane jutro ten ziolowy lek zapomniałam nazwy ten na s, to mam wtedy przez jaki czas go podawać?i to wtedy zamiast urosanu?
Byłam zanieść kał kanarka do badania,dostałam wczoraj odpowiedz,że jest zdrowy,w kale nic nie ma. Weterynarz powiedział,że musiał coś zjeść co mu nie służy i trzeba to wyeliminować z diety. Nie pamiętam co dałam mu co mogło zaszkodzić może jabłko ale teraz od tygodnia daje mu suchy pokarm tylko i wyłącznie i dalej ma ten kał taki jaki miał. Co mogę zrobić aby to wszystko unormować?Daje już kolejny dzień Sodiazot jak Joanna mi poleciła ale jeśli to nie są nerki to chyba niewiele pomoże. dnia Sob 7:44, 04 Paź 2014, w całości zmieniany 1 raz
Przenieś klatkę w ciemniejsze i cieplejsze miejsce, podaj węgiel, witamina A 10ml w kroplach do kupienia w aptece (ok 10zł) dodawaj do karmy i wymieszaj. Do wody się nie nadaje, nie rozpuszcza się. dnia Sob 9:20, 04 Paź 2014, w całości zmieniany 1 raz
Ile kropel witaminy A?
1-2 krople na łyżeczkę ziarna.
Ja podania węgla nie radze. Nic tutaj nie wskazuje na zatrucie i konieczność podania węgla. Poza tym wegiel podaje się w krótkim czasie po zatruciu, a nie po iluś tam dniach.

Witamine A zawsze można podać, ale trzeba uważać na możliwość przedawkowania. Przedawkowanie witaminy A jest groźne.

Nie ma potrzeby kupowania witaminy w płynie, spokojnie można kupić zwykłą w kapsułkach i wyciskać z kapsułki. Ale jednak najlepiej stosowac witamine dla ptaków z podanym dawkowaniem.

Poza tym nie można podawac dawkowania w kroplach (nie mówąc o tym, ze w ogóle kropla to nie jest jednostka do dawkowania) bez podania KONKRETNEGO leku. Witaminy A w kroplach sa różne (1 kropla ma różną zawartość witaminy A).

Pozdrawiam,
Joanna
To co mogę jeszcze podać oprócz witaminy A, żeby ten kał nie był taki wodnisty?
Niedobór witaminy A może powodować metaplazję (zmiany) nabłonka dróg moczowych, blokady i w konsekwencji niewydolność nerek. Więc gdyby to niedobór tej witaminy był przyczyną problemów, to podanie jej mogłoby pomóc.

Ale nie wiemy ani co jest przyczyna, ani co tak naprawdę sie dzieje. Trudno wiec powiedzieć co należy zrobić. Można tylko stosowac jakieś leki wspomagające pracę nerek. O ile to w ogóle nerki.

Nie pisz o wodnistym kale, bo to nie kał jest wodnisty.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapomniałam jeszcze dodać, że weterynarz zobaczył w kale trochę niestrawionych resztek pokarmu. dnia Nie 12:17, 05 Paź 2014, w całości zmieniany 1 raz


ďťż
Wszelkie Prawa ZastrzeĹźone! Pyza na polskich dróżkach Design by SZABLONY.maniak.pl.

Drogi uzytkowniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczac Ci coraz lepsze uslugi. By moc to robic prosimy, abys wyrazil zgode na dopasowanie tresci marketingowych do Twoich zachowan w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam czesciowo finansowac rozwoj swiadczonych uslug.

Pamietaj, ze dbamy o Twoja prywatnosc. Nie zwiekszamy zakresu naszych uprawnien bez Twojej zgody. Zadbamy rowniez o bezpieczenstwo Twoich danych. Wyrazona zgode mozesz cofnac w kazdej chwili.

 Tak, zgadzam sie na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerow w celu dopasowania tresci do moich potrzeb. Przeczytalem(am) Polityke prywatnosci. Rozumiem ja i akceptuje.

 Tak, zgadzam sie na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerow w celu personalizowania wyswietlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych tresci marketingowych. Przeczytalem(am) Polityke prywatnosci. Rozumiem ja i akceptuje.

Wyrazenie powyzszych zgod jest dobrowolne i mozesz je w dowolnym momencie wycofac poprzez opcje: "Twoje zgody", dostepnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usuniecie "cookies" w swojej przegladarce dla powyzej strony, z tym, ze wycofanie zgody nie bedzie mialo wplywu na zgodnosc z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.