Pyza na polskich dróżkach
Kanarek potrz±sa g³ówk± i nie umia³ po³kn±æ wody-POMOCY!!
ile moze sk³adac jaj??????????pomocy czy jej nie zaszkodzi?
Moj kanarek przestal latac - pomocy, chyba cos ze skrzydlem
3 MIESIÊCZNY JU¯AK W £ÓDZKIM SCHRONISKU!!! POMOCY!!!
Chory kanarek, nie wiem co robiæ, pomocy!
pomocy! czy kanarek moze miec pch³y?
Pomocy kanarek gloster dziwnie piszczy
Znalaz³am robaka w odchodzie kanarka! pomocy.
Gdzie szukaæ pomocy dla dzikich ptaków?
WIELKA ORKIESTRA ¦WI¡TECZNEJ POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!

Pyza na polskich dróżkach

Witam serdecznie wszystkich !!

Proszê Was o pomoc bo skoñczy³y mi siê ju¿ pomys³y i mojej Pani wet. tak¿e.
zakupi³em dwa tygodnie temu samiczke kanarka, ju¿ pierwszej nocy stwierdzi³em kichanie, klikanie, ¶wisty itp. pobieg³em do weta i pierwsza diagnoza to sternostomatoza( czyli pajêczaki) - ptak dosta³ jedn± dawkê leku ( Biomectin) i za 7 dni drug±, niestety po 2 tygodniach zero poprawy.
Kolejna wizyta u weta i wziêty wymaz z gard³a na grzyby- kompletnie nic nie wysz³o, by³ posiew na 4 pod³o¿ach.
Pani doktor stwierdzi³a ¿e je¶li nie ma poprawy po 2 tygodniach to pasozyty wyklucza i oczywiscie grzyby tak¿e z powodu czystego posiewu. Teraz i ona i ja rozk³ada rêce.
Ptak ¿ywy, skacze, je normalnie (by³a chuda bardzo jak j± kupi³em u pseudo hodowcy ) podkarmi³em j± jajkiem i witaminy, jablko ogólnie wszystko.
Nie ma ¿adnego wycieku z nosa, oczu -nic z tych rzeczy.
Pozosta³o kaszlo-kichanie, ciê¿ki oddech i klikanie ( te objawy nie zawsze)
Moje dwa inne kanarki nie choruj± mimo ¿e na pocz±tku przebywa³y z now± samic± razem w klatce.
Ptak dostaje obecnie tylko floramucil - regulator oddechowy- wspomagaj±co i to wszystko.
Pani doktor spróbuje siê konsultowac i da odpowied¼ za kilka dni. Wyklucza wirusy i bakterie bo ptak jest w dobrej kondycji.
Proszê Was o pomoc mo¿e kto¶ mia³ taki przypadek
Z góry dziêkuje i pozdrawiam [/b


My¶lê ze od pocz±tku ptak by³ ¼le leczony i obstawia³ bym Mykoplazmozê w której czêsto bywa tak ¿e ptak mo¿e byæ d³u¿szy czas w dobrej kondycji a inne ptaki z nim przebywaj±ce ulegaj± zaka¿eniu drog± powietrzn± ale nie wykazuj± od razu objawów choroby. Napisa³e¶ ¿e ptak jak go kupi³e¶ by³ wychudzony co ¶wiadczy³o by te¿ o jednym z podstawowych czynników rozwoju tej choroby. Podsuñ pani wet. info niech ew. sprawdzi ten trop. Je¶li oka¿e siê trafiony skuteczne bêd± antybiotyki z grupy tetracyklin lub tylozyna. Je¶li badania nie wyka¿± mykoplazmozy pozostaje oprzeæ siê na astmie oskrzelowej, której wykluczyæ nie mo¿na.
dziêki za trop, tylko przy tej chorobie wystêpuje wyciek z nosa, wyciek pienisty potem ropny z oczu, posklejane piora na szyji, u mojej samiczki jest nos i oczy zupe³nie czyste, zero wycieków.
Napewno podpowiem dla weta ¿e mo¿e to ta choroba. dodam ¿e samiczka przybiera na wadze obecnie ma 23 g, a mia³a 20 g ( przyty³a 3 g przez dwa tygodnie), jest na tyle pogodna ¿e nawet ma ochote na samca , ale niestety pozostaj± objawy które opisa³em. samica jest z 2011 roku dnia ¦ro 18:54, 13 Lut 2013, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
te objawy co opisujesz u kanarka wystêpuj± przewa¿nie wieczorem z mojego do¶wiadczenia ciê¿ko to wyleczyæ ale ¶mia³o mo¿esz podawaæ leki na górne drogi oddechowe mog± byæ to naturalne domowe sposoby samice ¶mia³o mo¿esz parowaæ ta choroba nie przenosi siê na potomstwo (prawdo podobnie ASTMA )


Dziêkuje za kolejn± odpowied¼, trochê siê boje j± parowaæ, poniewaz do koñca nie jestem pewien czy to nie jakie¶ chorubsko. Poczekam jeszcze z tydzieñ to bêdzie pe³ny miesi±c. Dodam ¿e te objawy mo¿na wywo³aæ np. Jak ³apie samice to przez to ze sie boi ( bardzo przyspiesza jej siê oddech) i wtedy s³ychaæ te ¶wisty, klekoty, chrobotania. A np. jak ostatnio sama przelecia³a siê po pokoju objawy nie wyst±pi³y( ona bardzo rzadko wychodzi z klatki).
Pozdrawiam i dziêkuje za podpowiedzi
Ja nie jestem jakim¶ specjalist± ale jak mój kanarek mia³ sternostomatozê to po drugiej dawce te¿ by³y jeszcze objawy,dopiero po 3 ust±pi³y (ale jak by³ posiew i nic nie wysz³o to nale¿y widaæ t± chorobê wykluczyæ).
A mo¿e to jakie¶ przeziêbienie uk³adu oddechowego,mia³am papugê która mia³a zapalenie p³uc. Mia³a wtedy problemy z oddychaniem i z doleceniem do danego miejsca.
To takie ¶wiat³o byæ mo¿e mylne a mo¿e co¶ da.
pozdrawiam
Dziêki Beata! Posiew by³ tylko na grzyby. A sternostomatoze wykluczy³a weterynarz z tego wzgledu ze po drugiej dawce objawy powinny ustapic, a ¿e nie ust±pi³y to j± wykluczy³a. Podam mojej charlaczce jeszcze jedn± dawkê mam nadzieje ¿e pomo¿e. Dziêkuje bardzo za podpowiedzi, bardzo doceniam Wasz± pomoc
Czy w tym posiewie wychodz± tzw. mykotoksykozy? (S± to schorzenia wywo³ane przez spo¿ycie ple¶ni która w organizmie wytwarza toksyny b±d¼ samych toksyn z pokarmem). Mykotoksytozy powoduj± w³a¶nie schorzenia uk³adu oddechowego i pokarmowego, alergie,mog± nawet dzia³aæ rakotwórczo,neurotycznie-jednak g³ównym powodem zgonów s± ¶miertelne zatrucia.
Choroby te maj± przebieg chroniczny(przewlek³y) lub ostry. Objawy które opisujesz pasuj± do postaci przewlek³ej(chudniêcie,spadek odporno¶ci organizmu na inne schorzenia). Leczenie polega na zastosowaniu tzw."wi±zaczy toksyn"(chocia¿by wêgiel, preparat Carbphyto lub Human Nature)-trzeba tak¿e zadbaæ o higienê otoczenia ptaka.

My¶lê ¿e warto jak zapytasz o tê chorobê swoj± pani± weterynarz.
Je¶li to s± grzyby to by wysz³o w posiewie dlatego zosta³y wykonane na czterech pod³o¿ach, takie informacje otrzyma³em ¿e ¿adnych grzybow na 100% nie ma. Oczywi¶cie siê zapytam weta i podsune pomys³, dziêkuje
Wiesz ja Ci piszê z mojego do¶wiadczenia a ono nie jest wielkie. Moi poprzednicy maj± wiêksze,wiêc to mo¿e byæ i ta astma... Je¶li chodzi o sternostomatoze to by³o tak,¿e po podaniu pierwszej dawki objawy chwilowo ust±pi³y (niechc±cy da³am jej wiêcej ni¿ kroplê ale mój brat to wytar³,w drugiej dawce da³am jej ma³± kropelkê i to nic nie da³o,przy trzeciej da³am wiêcej bo wiedzia³am,¿e to moja ostatnia szansa i objawy ust±pi³y. Ale to silny lek,który zatruwa krew ptaka wiêc trzeba uwa¿aæ. Równocze¶nie z lekiem pod skrzyd³o (na go³± skórê) ptak dostawa³ antybiotyk do picia. Nie mog³am wtedy podawaæ ¿adnych pokarmów miêkkich.
Wiecie co zaobserwowa³em, ¿e to kichanie wystepuje po zgaszeniu wieczorem ¶wiat³a wieczorem do puki ptak nie u¶nie na dobre( trwa to ok 30 minut) . W ci±gu dnia prawie wogole nie ma objawow no moze jedno kichniecie na dwie godziny, ¶wistow prawie nie slychac od czasu do czasu, najbardziej jak ptak sie zdenerwuje, przestraszy. Bardzo dziwne dla mnie sa te kichania wieczorne.
Macie jakies pomys³y?
przez dzieñ, mo¿na zaobserwowaæ te kichanie, ale rzadko najwiêcej wieczorem
Przy sternostomatozie objawy wystêpuj± w³a¶nie wieczorem i w nocy. Wa¿na jest te¿ wówczas higiena klatki. Powinno siê umyæ najlepiej ca³± klatkê (dó³,górê,¿ertki a nawet karmid³a-porz±dnie je potem wytrzeæ,¿eby ziarno nie sple¶nia³o). Ja bym spróbowa³a podaæ trzeci± dawkê.
no w³a¶nie te¿ mi to wyglada na sternostomatoze, nie wiem dlaczego wet. wykluczy³ t± chorobê stwierdzaj±c ¿e po drugiej dawce biomectinu powinno przej¶c.
Dzis o 15:00 poda³em trzeci± dawkê, poczekam i zobacze. Ale powiem Wam ¿e mam ju¿ do¶c, weterynaria tylko kase ci±gnie i nic z tego nie ma.
oby pomog³o , pozdrawiam

O 17:50 ptak mi siê wyk±pa³ nie jako¶ mocno, ale troche sie zmoczy³a. Jak my¶licie czy biomectin wch³on±³ siê przez te dwie godziny?? dnia Nie 17:56, 17 Lut 2013, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz

Je¶li to s± grzyby to by wysz³o w posiewie dlatego zosta³y wykonane na czterech pod³o¿ach, takie informacje otrzyma³em ¿e ¿adnych grzybow na 100% nie ma. Oczywi¶cie siê zapytam weta i podsune pomys³, dziêkuje
Mykotoksykoza to nie jest odmiana grzybicy.Ple¶ñ jest jedynie pod³o¿em na którym rozwijaj± siê toksyny zatruwaj±ce organizm ptaka...(tak wiêc sama obecno¶æ grzyba mo¿e byæ niewykrywalna- ale pewno¶ci nie mam).

Stanowczo jednak doradzam sprawdzenie w kierunku sternostomatozy- objawy wystêpuj± w nocy g³ównie, a sam± chorobê wywo³uj± pajêczaki w p³ucach (w nocy próbuj±ce przedostaæ siê w górê prze³yku). Leczenie polega na 3-krotnym (w odstêpach 10-dniowych) podaniu Ivomecu lub innego leku zawieraj±cego Iwermektynê- do konsultacji z weterynarzem.
Dodam tylko dlaczego dawkê powtarza siê trzy razy mo¿e komu¶ siê przyda. Otó¿ dlatego,¿e podany lek zabija tylko postacie doros³e a nie niszczy jaj. Ca³y cykl rozwoju pajêczaka trwa 6 dni. A wiec z jaj, które nie zostaj± zniszczone po 6 dniach wykluwa siê postaæ doros³a i ona od nowa zaczyna ¿erowaæ w organizmie ptaka. lek ten zatruwa krew,wiec gdy pajêczaki wieczorem i w nocy j± pij± wtedy zatruwaj± siê. Podawana niewielka dawka jest nie¶miertelna dla ptaka a dla pajêczaków tak.
Do Beaty! Powiedz mi prosze po trzeciej dawce leku, po jakim czasie objawy ust±pi³y ??
Dzi¶ dzwonie do weta zabaczymy co oni powiedz±.
Ja trzeci± dawkê poda³em w niedziele o 15:00 i jak narazie nie widze poprawy, samiczka kicha w dzieñ sporadycznie, a w nocy czyli od 22 do 24 ( ok. 22 przygaszam ¶wiat³o) du¿o czê¶ciej.
Za³o¿e nowy temat odnosnie jedzenia bo mam z nia problem i prosze Was o pomoc
no i tak, dzi¶ badanie ka³u nic nie wykazalo ( jakimis dwiema metodami)
weterynarz idzie w kierunku rzêsistków ale to tak troche na ¶lepo.
niestety objawy samiczki nie pasuj± idealnie do ¿adnej choroby.
przez 7 dni mam podawac Trichonidazol
potem jesli nie pomoze to da antybiotyki( weterynarz chcia³a tego unikn±c- mówi ¿e antybiotyki dla kanarka to ostatecznosc)
jakie antybiotyki Wy polecacie ¿ebym wiedzia³ jak ewentualnie naprowadzic Pani± wet.

Je¶li Trichonidazol nie pomo¿e a potem antybiotyk - to pozostanie mi tylko eutanazja.
Dok³adnie to nie pamiêtam,ale z tego co pamiêtam to poprawa nast±pi³a dosyæ szybko. Wiem te¿,¿e ptak po tym kicha bo musi wykichaæ te martwe pajêczaki. A najbardziej charakterystycznym objawem tej choroby jest takie rzê¿enie.

Szkoda ptaszka,¿yczê,¿eby postawiono trafn± diagnozê i uda³o siê go wyleczyæ.
Podaje najnowsze spostrzezenia.
Tak jak mówi³em we wtorek popo³udniem wl±czy³em do leczenia trichonizadol, jednak ju¿ przed podaniem zauwazy³em ¿e kanarek prawie zupelnie nie kicha, wiêc we ¶rode przesta³em ten lek podawac, poniewaz je¶li jest poprawa przed podaniem to nie ma sensu faszerowac kanarka chemi±.
noc ze ¶rody na czwartek jedno kichniêcie
czwartek od rana jeszcze nie kicha³a
Wydaje mi siê ¿e to ta trzecia dawka biomectinu podana o 15:00 w niedziele spowodowala poprawê.
zobaczymy co bêdzie siê dziac przez nastêpne dni
Dziêkuje Wam wszystkim za cenne porady
Niestety - noc z czwartku na piatek wszystkie objawy wróci³y , podam ten lek na pierwotniaki a jak to nie pomoze to w poniedzialek j± u¶pie
witam !
Straci³em ju¿ si³y na lecznie mojej samiczki. lekarz powiedzial ¿e wyczerpal juz wszystkie mozliwe drogi leczenia, zosta³a praktycznie przeleczona na wszystko.
Tydzieñ temu zaobserwowa³em ¿e zaraz po zgaszniu ¶wiat³a i probie spania, wyst±pi³ kaszel kichanie prze³ykanie. Wiêc postanowi³em podac biomectin ( mimo ze by³a leczona 3 tygodnie na sternostomatoze potem na inne choroby) z samego rana, noc po podaniu objawy sie nasili³y prycha³a ca³± noc, a nastepnego dnia cisza objawy usta³y. Teraz minê³a siódma doba i objawy wróci³y w nocy z 6/7 dobê. dzisiejsza noc po podaniu II dawki Biomectin-u objawy znowu siê nasili³y kaszla³a ca³± noc i dzis od rana troche kicha. czy to normalne ¿e po podaniu II dawki po 12 godzinach od aplikacji objawy sie nasili³y? wiem ¿e to wszystko zawi³e co napisa³em ale moze ktos poradzi

Tak jak mówi³em we wtorek popo³udniem wl±czy³em do leczenia trichonizadol, jednak ju¿ przed podaniem zauwazy³em ¿e kanarek prawie zupelnie nie kicha, wiêc we ¶rode przesta³em ten lek podawac, poniewaz je¶li jest poprawa przed podaniem to nie ma sensu faszerowac kanarka chemi±.
noc ze ¶rody na czwartek jedno kichniêcie
czwartek od rana jeszcze nie kicha³a
Wydaje mi siê ¿e to ta trzecia dawka biomectinu podana o 15:00 w niedziele spowodowala poprawê.

Niestety - noc z czwartku na piatek wszystkie objawy wróci³y , podam ten lek na pierwotniaki a jak to nie pomoze to w poniedzialek j± u¶pie
Straci³em ju¿ si³y na lecznie mojej samiczki. lekarz powiedzial ¿e wyczerpal juz wszystkie mozliwe drogi leczenia, zosta³a praktycznie przeleczona na wszystko.
Wiecie co zaobserwowa³em, ¿e to kichanie wystepuje po zgaszeniu wieczorem ¶wiat³a wieczorem do puki ptak nie u¶nie na dobre( trwa to ok 30 minut) . W ci±gu dnia prawie wogole nie ma objawow no moze jedno kichniecie na dwie godziny, ¶wistow prawie nie slychac od czasu do czasu, najbardziej jak ptak sie zdenerwuje, przestraszy. Bardzo dziwne dla mnie sa te kichania wieczorne.
Macie jakies pomys³y?

To tylko potwierdza diagnozê- sternostomatoza. Nie ma co szukaæ dalej. Nieleczona sternostomatoza prowadzi do powik³añ- weterynarzem nie jestem, dok³adnie Ci nie powiem, ale na pewno obni¿a odporno¶æ organizmu, ma te¿ sk³onno¶æ do odnawiania siê przy przeziêbieniach i innych sytuacjach kiedy ptak jest s³aby- wtedy znów leczenie. Najlepiej wyleczonego ptaka co 6 m-cy traktowaæ Iwermektyn±- profilaktycznie. Ja tak robiê- samiczka która mia³a tê chorobê jest zdrowa ju¿ prawie rok.

Nie mogê Ci powiedzieæ: "Nie usypiaj ptaka". Ale zacytujê:"Na zawsze pozostajesz odpowiedzialny za to, co oswoi³e¶".(A. de Saint-Exupery "Ma³y Ksi±¿ê")

Teraz doczyta³am ¿e wet stwierdzi³ ¿e zastosowa³e¶ ju¿ wszystko co mog³e¶- czy powiedzia³e¶ o przerwanej kuracji? Prawdopodobnie gdyby¶ przeprowadzi³ j± prawid³owo- objawy by ust±pi³y (bez tej d³ugiej przerwy, kiedy to ptak po 1-ej dawce poczu³ siê lepiej). Powiedz to wszystko weterynarzowi- mo¿e wystarczy odczekaæ trochê, albo tylko zmieniæ lek na taki o takiej samej mocy ale z jakim¶ innym szczepem? (nie znam siê na tym, wiem tylko ¿e antybiotyk-ca³a kuracja- podawana 2 razy w krótkim czasie nie dzia³a). dnia ¦ro 23:29, 13 Mar 2013, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Cze¶æ Chiara , na moj± obronê powiem tylko ¿e to nie ja przerwa³em kuracje Biomectinem ( lek na sternostomatoze)tylko weterynarz kaza³ po dwóch tygodniach odstawic bo nie bylo poprawy i naci±gn±³ mnie na kolejne drogie badania i leki.
Musze ci powiedziec ¿e i tak poda³em trzeci± dawkê po kryjomu przed wetem. Jednak nie pomog³o wiec tym bardziej u¶wiadomi³o mi to ¿e to nie sternostomatoza. Mo¿e w postach nie za dok³adnie to opisa³em. Zrozumia³a¶ ¿e przerwalem leczenie trichonizadolem a tak naprawde nie podalem tego leku, bo zobaczylem poprawe po III dawce biomectin.
Jednak trzy podane dawki nie wyleczy³y mi ptaka.

Przepraszam jak troche namota³em w postach.

Dzi¶ druga noc po podaniu biomectinu ( Ii dawka) i by³a zupe³na cisza, prawdopodobnie wykas³a³a poprzedniej nocy martwe pasozyty.

Zobaczymy co bedzie za tydzien III i ostatnia dawka. Pozdrawiam
Trzymam mocno kciuki- mam nadziejê, ¿e ptaszek w koñcu wyzdrowieje. Jednak d³ugo nie leczona sternostomatoza wp³ywa na zmiany w p³ucach i innych narz±dach wewn.- ptaszek mo¿e byæ s³abszy i wymagaæ troskliwej opieki (zabezpieczenia przed przeci±gami, niedopuszczania do lêgów- mojej znajomej samiczka-wyleczona- mia³a nawroty choroby przy ka¿dym zniesieniu jajek). Je¿eli jednak kanarek jest pupilem domowym, a nie ptaszkiem przeznaczonym do hodowli- wszystko powinno dobrze (szybko w miarê zareagowa³e¶ na "dziwne" zachowanie ptaka), wiêc zmian w organach wewn. mo¿e nie byæ, albo mog± byæ niewielkie.

Jeszcze raz- zdrówka-dla ptasia- i pisz, jak wygl±da sytuacja.

P.S. Nie daj siê zwie¶æ ¿adnemu naci±gaczowi- szczególnie ¿e niewielu wetów ma specjalno¶æ od ptasich chorób- i przeprowad¼ kuracjê do koñca- pe³ne 3 dawki- to kanarkowi nie zaszkodzi (ja stosujê Iwermektynê co kilka m-cy zapobiegawczo- dajê moim ptakom jedn± dawkê- ale podkre¶lam- zapobiegawczo, bez jakichkolwiek objawów). dnia Pi± 10:55, 15 Mar 2013, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
dziêki Chiara!
dzi¶ w nocy kichnê³a 3 razy ( to znacznie lepiej niz 100 )
ca³y dzieñ jest pogodna wiêc mo¿e bedzie dobrze.
Jak j± wylecze to opisze ca³y przebieg od pocz±tku do koñca mo¿e komu¶ siê to przyda i oczywi¶cie obsmaruje hodowce z Poznania ze Staro³êki ulica Równa - kompletny palant

Noc z pi±tku/sobote jedno kichniêcie!
Nie chcia³bym jej usypiaæ, bo to mój jedyny kanarek który chodzi po ziemi jak wrona czyli chodzi a nie tylko skacze wygl±da to komicznie, mam nadzieje ¿e kaszlak w³a¶ciwie kaszlaczka wyzdrowieje ( takie dosta³a imie) pozdrawiam Wszystkich dnia Sob 7:26, 16 Mar 2013, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Wszystko wróci³o kichanie i reszta objawow, jade u¶piæ samiczkê opalow± jutro lub w poniedzia³ek. Wydaje mi sie ze ona ma uszkodzony oddechowu uk³ad, zrosty itp. Po d³ugotrwalej sternostomatozie ktora nie byla leczona u hodowcy.
Leczy³em ponad miesi±c na wszystko ju¿.
Nie mam juz si³y zastanawiaæ siê, denerwowaæ i patrzec jak sie ptak mêczy.
Wyda³em tyle ¿e mog³em mieæ kilka samiczek ale na to nie patrze, chcia³em j± ratowaæ.
niestety trafi³em na takiego hodowce który okaza³ siê zwyk³ym dupkiem.
Likwiduje kanarki zostawiam tylko dwa oswojone samca i samiczke.

Przestrzegam przed hodowca z Poznania. Pan £ukasz, ul. Równa 8, staro³êka, poznañ

W przysz³ym roku siê przeprowadzam w góry wiêc ju¿ zapraszam do " kanarkowego" pensjonatu
¿yczê powodzenia, na przysz³o¶æ jak bêdziesz mia³ kupowaæ kanarka dobrze zaobserwuj jakiej jest kondycji kilka lat temu, mia³em podobn± sytuacje tylko leczy³em w³asnymi sposobami i dochowa³em siê kilka m³odych a samiczka ¿y³a 5lat

Wszystko wróci³o kichanie i reszta objawow, jade u¶piæ samiczkê opalow± jutro lub w poniedzia³ek. Wydaje mi sie ze ona ma uszkodzony oddechowu uk³ad, zrosty itp. Po d³ugotrwalej sternostomatozie ktora nie byla leczona u hodowcy.
Leczy³em ponad miesi±c na wszystko ju¿.
Nie mam juz si³y zastanawiaæ siê, denerwowaæ i patrzec jak sie ptak mêczy.
Wyda³em tyle ¿e mog³em mieæ kilka samiczek ale na to nie patrze, chcia³em j± ratowaæ.
niestety trafi³em na takiego hodowce który okaza³ siê zwyk³ym dupkiem.
Likwiduje kanarki zostawiam tylko dwa oswojone samca i samiczke.

Przestrzegam przed hodowca z Poznania. Pan £ukasz, ul. Równa 8, staro³êka, poznañ
W przysz³ym roku siê przeprowadzam w góry wiêc ju¿ zapraszam do " kanarkowego" pensjonatu
Mi³o mi . W jakim sensie bêdzie on "kanarkowy"? Planujesz tam co¶ wiêcej-poza samym pensjonatem? I czy mo¿na bêdzie przyje¿d¿aæ ze zwierzêtami? Jak ju¿ urz±dzisz wszystko pode¶lij na forum adres- stanowczo za ma³o jest u nas pensjonatów gdzie mo¿na zabraæ pupila... (mam tak± "bazê"- je¶li kto¶ jest zainteresowany chêtnie siê podzielê )

Radku1980, jest mi niezmiernie przykro ¿e sytuacja tak siê zakoñczy³a. Pomimo tego mam nadziejê, ¿e czasem zajrzysz do nas... Serdecznie pozdrawiam

P.S. Radzi³abym resztê ptaków profilaktycznie potraktowaæ Iwermektyn±- kropelk± pod skrzyd³o lub na kark (po rozdmuchaniu piór). Je¿eli ptaki nie wykazuj± objawów, wystarczy jedna dawka. Sternostomatoza jest chorob± zaka¼n±. Umyj te¿ dok³adnie klatki, wyrzuæ drewniane elementy wyposa¿enia zastêpuj±c je nowymi- tam mog± siê kryæ pajêczaki powoduj±ce sternostomatozê. dnia Sob 14:03, 23 Mar 2013, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
witam Chiara!!
Na forum zostaje, kanarków nie sprzedaje tylko zostaj± po rodzinie. Samiczce daje czas do poniedzia³ku -ci±gle przeci±gam ten termin, ale obecnie ju¿ nieodwolalnie.
kanarki bedê hodowa³ bo nie moge bez nich ¿yc.
Pensjonat bedzie niewielki max 8 pokoi do wynajêcia, oczywi¶cie zwierzêta mile widziane.
Zrobie tam sobie profesjonaln± hodowle bo obecnie nie mam miejsca.

Ten Pan ³ukasz to nie weterynarz tylko hodowca, nalezy do zwi±zku stara³em sie dotrzec po obr±czce, dowiedziec sie nazwiska, pisa³em do zwi±zku canaria02 poznan lecz Pan prezes zaprzecza ¿eby kto¶ taki istnia³( wiêc sk±d ma obr±czki zwi±zkowe?? - hmm moze na zamówienie).

Profilaktycznie pozosta³e ptaki dosta³y biomectin.

Marz± mi siê kanarki pó³nocno holenderskie, ale to za rok. dnia Sob 16:40, 23 Mar 2013, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Zakoñczenie w±tku.

Samiczka okazala siê zdrowa, a wszystkie objawy by³y prawdopodobnie po przebytych chorobach podczas dwóch lat jakie spêdzi³a u hodowcy.
Ze wzglêdu ¿e kanarki mam w pokoju gdzie spie nie moglem jej zatrzymac, a codzienne przenoszenie do ³azienki nie by³o jakos sensowne.
Samiczka posz³a w dobre rece, mieszka w pokoju gdzie nikt nie spi i nie bedzie przeszkadza³ jej powracajacy kaszel i swiszeczenia.
Mia³em j± u¶pic ale nie mia³em serca( ptak pogodny, w dobrej kondycji- mankament to kichanie).
Tak¿e wszystko skoñczy³o siê dobrze.
Czyli wszystko skoñczy³o siê dobrze - dobrze ¿e jej nie u¶pi³e¶, je¿eli ten kaszel nie przeszkadza w ¿yciu to wszystko OK.

Pytasz sk±d "hodowca" móg³ mieæ obr±czki- pojêcia nie mam. Obr±czki z CIH-em (czyli litera nazwiska i 3 cyfry- ja mam B076) zamawia zwi±zek do którego siê nale¿y, i s± rozdawane po Mistrzostwach Polski na nastêpny rok. W ka¿dym roku s± innego koloru (tegoroczne czarne, z 2012-czerwone). Na hodowcach zrzeszonych hodowców jest napis PFO (Polska Federacja Ornitologiczna) i tylko takie pozwalaj± siê czego¶ dowiedzieæ o ptaku (poprzez hodowcê).
W Twoim wypadku jedyne co przychodzi mi do g³owy to ¿e pan ten po¿yczy³ od kogo¶ obr±czki (ja tak zrobi³am w zesz³ym roku, ale Prezes naszego zwi±zku wiedzia³ na czyich obr±czkach by³yby ew. wstawiane moje ptaki- po prostu za pó¼no zapisa³am siê do zwi±zku i ju¿ nie by³o mo¿liwo¶ci zdobycia obr±czek). Z tym, ¿e litera w CIH-u musi byæ taka jak pierwsza litera nazwiska- sprawd¼ to u ptaszka, je¿eli jest inna, to ma ptaki na nie swoich obr±czkach.
Inna sprawa s³ysza³am ¿e np przez allegro mo¿na zamówiæ obr±czki na których bêdzie to co siê zamówi- to t³umaczy³oby wszystko, z tym ¿e wtedy pan podszywa³by siê pod innego hodowcê- niekoniecznie zadowolonego z tego faktu...

Na koniec zapytam tradycyjnie- chcesz ¿eby zamkn±æ w±tek?
tak mysle ze trzeba zamknac watek , chyba ze uwazasz ze bedzie dla kogos pomocny, ale w sumie wysz³o ze ptak ma tylko powik³ania.
OK, to zamykam

P.S.W±tek jest ci±gle widoczny, zamykam tzn. ¿e nie mo¿na ju¿ w nim pisaæ. dnia Pi± 18:03, 05 Kwi 2013, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz



Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Pyza na polskich dró¿kach Design by SZABLONY.maniak.pl.